Історія села

Відомості з найдавніших часів


    Село огіївці згадується вперше під назвою Огієвка, як маєток Криштофора Лабунського Волинського воєводства в актах від 7 грудня 1601 року. 
Першим поселенцем села був Огія, від цього й назва села Огіївці. До 1861 року селяни були кріпаками німця -пана Шульца. Кріпаки відбували панщину. 
Ось у таких хатах провидили своє життя селяни- кріпаки.
Після скасування кріпосного права земля належала орендаторам, а селяни були майже безземельні і жили в злиднях.


Топономіка та географічні дані

    Село Огіївці розташоване на північному заході від міста Старокостянтинова. До найближчої залізничної станції 15 км. Обласний центр м. Хмельницький знаходиться на віддалі 58 км. Рельєф села рівнинний, місцями є підвищення. Ґрунти в основному сіроземи підзолисті та слабо чорноземно-підзолисті, кислі і потребують вапнування.


Період Великої Жовтневої соціалістичної революції

    25 грудня 1917 Перший Всеукраїнський з’їзд Рад проголосив Україну Радянською республікою. За декретом В.І. Леніна народ став володарем землі. Молоду Радянську республіку хотіли задушити внутрішні і зовнішні вороги. Щоб захистити її від ворогів піднявся весь народ і жителі села. Вони вливалися в ряди червоної Армії і стали на захист своєї Вітчизни і свого села.

Відбудова господарства в роки довоєнних п’ятирічок

    Після розгрому зовнішніх і внутрішніх ворогів країна приступила до відбудови народного господарства. 
В 1929 році був заснований колгосп в селі Огіївці, який налічував 30 сімей. В 1933 році було повністю завершено колективізацію. Колгосп став одним із кращих колгоспів по Старокостянтинівському районі. 
    В 1931 році було побудовано корівник, свинарник, 2 конюшні, а в 1936 році – сільський магазин. 
    В селі працює великий колектив інтелігенції: 18 вчителів, агроном, 2 ветфельдшери, фельдшер, акушерка. З числа сільського населення вийшло 15 вчителів різного профілю, 4 медпрацівники, 7 бухгалтерів, 5 інженерів, 1 підполковник. В селі є 17 механізаторів, 14 шоферів різного класу.
    Всі найвідповідальніші ділянки очолюють комуністи парторганізації колгоспу (налічується 32 комуністи). Трудящі колгоспу роблять все для того, щоб внести гідний вклад в побудову комуністичного суспільства.

    Після революції в селі Огіївці була відкрита початкова школа, вчителями якої були: Козлюк, Гнатюк, Черновський. В 1934 році початкову школу реорганізували в семерічну.

В 1935 році побудовано сільський клуб.


А а 1937 році було відкрито фельшерсько-акушерський пункт.


Післявоєнний період

    Після Великої Вітчизняної війни колгоспники активно взялися за відбудову своєї артілі. Об'єднання сіл Писарівки і Огіївець дало можливість використати грошові доходи на зміцнення матеріальної бази колгоспу.
    Колгосп розгорнув велике будівництво. За останнє десятиріччя побудовано 5 корівників, 2 свинарники, 2 конюшні, 2 зерносклади. В 1958 році було побудовано електростанцію, а в 1965 році підключено до Добротворської електростанції, що дало можливість механізувати трудомісткі роботи на фермах.

Корівник

Зерносклад

Кормокухня

Кузня

З кожним роком підвищується культурний рівень колгоспників в звязку з широкою агітаційно-масовою пропагандою серед жителів села Огіївці.

Центральна вулиця села Огіївці.

Сільський магазин

В роки семирічки було побудовано нове приміщення пошти, бібліотеки.

Нове приміщення фельшерсько- акушерського пункту.

Побудовано дитячі ясла, де діти колгоспників проводили своє дозвілля.

З кожним роком покращується матеріальна забезпеченість колгоспників колгоспу "Іскра". Побудовані нові житлові будинки для колгоспників.

В кожну хату прийде вода.

Побудовано нову контору колгоспу, гараж для тракторів.

Немає коментарів:

Дописати коментар